Щоб не впасти, треба дивитися під ноги, але щоб не заблукати, треба дивитися вперед

Народна мудрість

Одеський МНВК № 2 був заснований постановою ради міністерства СРСР від 23.08.1974 року № 662 «Об организации межшкольных учебно - производственных комбинатов трудового обучения и профессиональной ориентации учащихся», наказом міністерства освіти УРСР від 25.09 1974 року № 225, рішеннями виконкому Центрального району м. Одеси від 01.06.1975 року № 47 та від 09.12. 1975 року № 736 «Про організацію міжшкільного навчально-виробничого комбінату трудового навчання та професійної орієнтації учнів шкіл Центрального району».

Створення в колишньому Центральному районі міжшкільного навчально-виробничого комбінату було викликано, по-перше, у зв’язку з тим, що школи району в більшості довоєнного будування не мали необхідної бази для організації трудового навчання старшокласників, а по-друге, промислові підприємства району та міста відчували постійну потребу щодо випускників шкіл, які б мали початкові трудові й професійні навички.

Враховуючи місцеві потреби в робочих кадрах району були затверджені профілі навчання учнів 9-10 класів: швейне виробництво, автосправа, електротехніка, радіоелектроніка, електрозв’язок та поштовий зв'язок, поліграфічне виробництво. З 1977 року, враховуючи бажання батьків та заяви учнів, відкрилися нові профілі навчання: будівельна справа, машинопис та сучасне діловодство, інформатика та обчислювальна техніка, основи кулінарії, вихователь дошкільних дитячих закладів.

Комбінат був укомплектований досвідченими педагогами та інженерно-технічними працівниками. Вони не тільки бездоганно володіли знаннями своїх дисциплін, любов’ю до учнів, до праці, але й вміло викладали трудове навчання старшокласникам.

Виробничу основу МНВК складали базові підприємства району:

- Виробниче об’єднання «Одесаенерго»;

- Одеський почтам;

- Книжкова фабрика;

- Виробниче об’єднання «Одесзалізобетон»

- Буд комбінат тресту « Одесбуд» - ССМУ -35;

- АТП -125069;

- АТП -125061;

- «Общепит»,

які мали в комбінаті навчально-виробничі ділянки, кабінети, лабораторії з відповідних професій, на правах своїх структурних підрозділів.

Даними підприємствами було проведено не тільки капітальний ремонт учбових та виробничих приміщень, а також було обладнано та організовано роботу кабінетів профорієнтації, технічної творчості та кінозалу.

У 80-ті роки в процесі виробничого навчання у комбінаті було налагоджено випуск широкого асортименту товарної продукції. Наприклад, за 1983-1984 навчальний рік силами учнів комбінату виконано робіт та випущено продукції на суму 670 тис. рублів, в тому числі швацькі вироби (дитячий одяг, робочі рукавиці, фартухи), а також інша продукція за замовленнями підприємств. Літню практику учні проходили, отримуючи практичні навички, на базових підприємствах, де вони привчалися працювати в режимі та умовах підприємства та отримували заробітну плату за свою працю.

З метою розширення можливостей вибору спеціальностей старшокласниками, МНВК Центрального району кооперувався з МНВК Ільїчівського району по 8-ма спеціальностям, що розширювало їх перелік до 21.

За період існування комбінату, його очолювали:

Бєляєв Володимир Петрович - перший директор комбінату з 1975р. по 1987р.

Єсипенко Віктор Харитонович з 1987р. по 1991 р.;

Вісковська Валентина Георгіївна з 1991р. по 2009 р.

З моменту заснування до сьогоднішніх днів в комбінаті навчально-виробничу освіту отримали приблизно 60 тисяч учнів за спеціальностями:

- Консервник;

- Кухар;

- Молодший вихователь;

- Кухар;

- Маляр –оброблювач;

- Оператор почтової справи;

- Електромонтажник;

- Секретар-друкарка;

- Молодша медсестра по догляду за хворими;

- Автослюсар;

- Продавець продтоварів;

- Оператор ЕВМ;

- Перукар візажист;

- Оператор телеграфної справи;

- Швачка - мотористка.

На даний час в комбінаті 27 співробітників, деякі з них досвідчені спеціалісти, які працюють з перших років існування комбінату.

Кiлькiсть переглядiв: 749

Коментарi